slide 01

slide 01

ČESKÝ SVAZ CHOVATELŮ HAFLINGŮ, z. s.

Vyhledávání

Inzerce

19.1.2023 Hřebeček Gina Avalon4

Prodej loňského hřebečka

Prodám hřebce narozeného 24. 5. 2022 po AVALON II z matky GINA. Očkovaný, odčervený, korektura kopyt. Cena 50 000.-  Při rychlém jednání možná sleva. Tel: 721 268 778

Celý článek
 

Haflingové v akci 2008

Kromě prvního národního šampionátu klisen, o kterém se podrobně rozepisuje ve svém článku pan Michael Gruber, se haflingové na výstavě Koně v akci druhý zářijový víkend v Pardubicích představili i v doprovodném programu a soutěžích.

Cílem bylo ukázat haflingy jako všestranné plemeno. Tradičními zástupci chovatelů haflingů na výstavách a přehlídkách jsou manželé Drápelovi, kteří do Pardubic přijeli s dvojspřežím klisen Astra a Hanny, ta měla pod sebou 4,5 měsíčního hřebečka Narcise. Kromě předvedení před tribunou v reji kočárů malých plemen se spřežení pana Drápely podařilo zvítězit v nedělním vozatajském parkuru. Klisna Astra se v zápětí zúčastnila také speciálního dostihu haflingů, kde doběhla na třetím místě za vítěznou Klárou paní Náměstkové a druhou Amálkou majitele pana Sváčka. Pro mladé jezdkyně, které se dostihu na haflingských klisnách zúčastnily byl finiš na pardubické rovince jistě nezapomenutelným zážitkem.

Aby se haflingové předvedli ve všech disciplínách, ve kterých jsou u nás nejčastěji využíváni, nemohly chybět ani ukázky z westernového ježdění a klasické drezury. Některé prvky trailu během sobotního programu ukázala Andrea Franková s klisnou Linou paní Ivety Svobodové. Klasickou drezúru pak v pátek odpoledne předváděl František Volek na klisně Lindě svojí manželky Radky.

Soudě z reakcí návštěvníků neudělali haflingové svým majitelům v Pardubicích určitě ostudu a všem, kteří se do Pardubic s haflingy vydali, proto patří obrovský dík za jejich nadšení a obětavost.

Ing. Veronika Kutilová, MVDr. Jaroslav Dražan

12.4.2017 17:45:53 | přečteno 1455x | werka
 

první sloupec

Adresa sídla:

U Hřebčince 479/2
Budějovické Předměstí
397 01 Písek

druhý sloupec

Adresa pro doručování:

Chrastavská 21
190 00 Praha 9
e-mail: werka@centrum.cz

třetí sloupec

ČSCHH je samosprávný, dobrovolný, nevládní a neziskový spolek, jehož účelem je rozvoj chovu koní plemene hafling v rámci čistokrevné plemenitby.

load