slide 01

slide 01

ČESKÝ SVAZ CHOVATELŮ HAFLINGŮ, z. s.

Vyhledávání

Inzerce

19.1.2023 Hřebeček Gina Avalon4

Prodej loňského hřebečka

Prodám hřebce narozeného 24. 5. 2022 po AVALON II z matky GINA. Očkovaný, odčervený, korektura kopyt. Cena 50 000.-  Při rychlém jednání možná sleva. Tel: 721 268 778

Celý článek
 

Představujeme nové plemeníky: Bardolino

Bardolino

Bardolino nar. 29. 3. 2011
o: Barolo, m: Grace G (Wotan)
podíl arabské krve: 0,781 %
další informace v PK online

Bardolino je sedmiletý plemenný hřebec původem z Německa, který byl na dvě sezóny zapůjčen německým hřebčínem Schwaiganger do píseckého hřebčince. Ten bude Bardolina využívat k inseminaci čerstvým spermatem a doufáme, že tak pomůže pokrýt poptávku tuzemských chovatelů po kvalitním hřebci plemene hafling v inseminaci.

Bardolino má velmi zajímavý původ, který je kombinací u nás méně rozšířených linií B a W, jež v poslední době zaznamenávají ve světovém měřítku výraznou obnovu. Jeho otec liz. Barolo, plemeník původem z Tyrolska, je velmi dobře hodnoceným typickým zástupcem plemene hafling, s vynikajícími chody a velice úspěšným potomstvem (kromě Bardolina dále např. plemeníci Bolero, Baron a Belissimo). Barolova matka Abba je jednou z nejlepších chovných klisen Tyrolska a je známa jako matka vynikajících pokračovatelů linií B a W, otec Wotan byl úspěšným účastníkem jezdeckých soutěží. Otec Bardolina - Barolo

Samotný Bardolino patřil k velmi dobře hodnoceným koním již na jihoněmeckém šampionátu hříbat v Mnichově, kde si jej vyhlédl právě zástupce jeho současného majitele hřebčína Schwaiganger. Následně byl v roce 2013 licentován na körungu v Mnichově pro plemeno hafling. Výkonnostní zkoušky vykonal v německém Moritzburgu.

Pro český chov byl Bardolino licentován koncem dubna v Písku. Komise ocenila zejména typ a stavbu těla, přičemž udělila celkovou známku ve výši 8,1 bodu. Bardolino je sympatický hřebec s dobrým charakterem, který zaujme svou žádanou tmavě ryzou barvou a výrazným hřebčím výrazem. Je vybaven dobrou mechanikou pohybu, zejména v klusu a je dobře využitelný v jezdeckém sportu.

Majitele klisen upozorňujeme na (byť minimální) podíl arabské krve u tohoto hřebce ve výši 0,781 %.

17.5.2018 13:36:51 | přečteno 1405x | werka

Diskuze

Do diskuze zatím nikdo nepřispěl.

 

první sloupec

Adresa sídla:

U Hřebčince 479/2
Budějovické Předměstí
397 01 Písek

druhý sloupec

Adresa pro doručování:

Chrastavská 21
190 00 Praha 9
e-mail: werka@centrum.cz

třetí sloupec

ČSCHH je samosprávný, dobrovolný, nevládní a neziskový spolek, jehož účelem je rozvoj chovu koní plemene hafling v rámci čistokrevné plemenitby.

load