slide 01

slide 01

ČESKÝ SVAZ CHOVATELŮ HAFLINGŮ, z. s.

Vyhledávání

Inzerce

19.1.2023 Hřebeček Gina Avalon4

Prodej loňského hřebečka

Prodám hřebce narozeného 24. 5. 2022 po AVALON II z matky GINA. Očkovaný, odčervený, korektura kopyt. Cena 50 000.-  Při rychlém jednání možná sleva. Tel: 721 268 778

Celý článek
 

Jihomoravská přehlídka haflingů Našiměřice 2023

Velkou radost z titula vicešampiona pro dvouletého hřebce Steffla měla jeho majitelka Zuzana Čápová

Stejně jako v roce 2022 se uprostřed prázdnin, v sobotu 29. července 2023 konal pod patronátem Českého svazu chovatelů haflingů již druhý ročník přehlídky koní tohoto plemene. Hostitelským areálem byl opět Statek Našiměřice manželů Novákových, který zde zároveň v dopoledních hodinách pořádal Jihomoravskou přehlídku koní teplokrevných plemen.


Komise pracovala ve složení Veronika Jenikovská a Jiří Ptáček, které na některé třídy doplnili dále Ladislav Kmoníček a Radka Volková. Oproti minulému roku bylo na přehlídku přihlášeno více koní, proto mohlo dojít k jejich rozdělení do více výstavních tříd tak, aby hodnocení jednotlivých věkových kategorií koní bylo co nejobjektivnější. Výstavy se nakonec skutečně zúčastnilo celkem 22 koní což je oproti loňskému ročníku, kdy byla účast 14 koní, zřetelný nárust. Za tento rostoucí zájem je třeba poděkovat především chovatelům, kteří mají zájem investovat svůj čas a peníze na předvedení svých koní na této akci, a jednak pořadatelům areálu Našiměřice, kterým se opět povedlo vytvořit v průběhu celé akce dobrou organizací a vřelým přístupem ty nejlepší podmínky pro koně i jejich majitele.

Anabelle byla jednou z favoritek finálového kola, kde se vítězové tříd utkali o titul šampiona. NakoV první kategorii – hříbata narozená 2023 pod matkami, byla předvedena klisnička Annabelle po hřebci Walbach Obrok jejímž chovatelem i majitelem je IMOBA, a.s., Praha. Druhým předváděným byl hřebeček Aramis po hřebci Apple Piestejného chovatele i majitele. Vítězkou byla nakonec vyhodnocena klisnička Annabelle jejíž předností byla stavba těla a typičtější zbarvení.

Ve druhé kategorii byli předvedeni dva roční hřebečci, oba majitelky Zuzany Čápové, a to Aronius po Alfred a Bernhard po Bablo. Vítězem této kategorie byl vyhodnocen zejména díky harmoničtější stavbě těla a prostornější mechanice pohybu hřebec Bernhard.

V kategorii ročních klisniček, která byla velmi kvalitně obsazena, bylo předvedeno celkem pět mladých nadějných klisen. Klisna Chelsea po Schifu a klisna Melody Star po Sterngold chovatelky a majitelky Radky Volkové, klisna Sallie po Bablo a klisna Schalby po Wotan majitelky Michaly Waldmanové a pětici uzavírala klisna Viky majitele Radovana Šurýna. Komise měla v této třídě poměrně těžké rozhodování, protože klisny byly vyrovnané a vzhledem k jejich věku byl problém dobře předvést jejich pohyb. Nakonec byla jako třetí vyhodnocena klisna Viky, která i přes horší předvedení ukázala svůj potenciál. Druhé místo získala klisna Schalby Michaely Waldmanové se svou pěknou stavbou těla a vítězkou třídy se stala klisna Melody Star Radky Volkové, která je nepravou sestrou vloni uchovněného plemeníka Alpenmagic.

Ve čtvrté kategorii dvouletých hřebců byl předveden pouze Steffl po Stilton majitelky Zuzany Čápové. Přesto že tato kategorie nemohla mít formálního vítěze, byl tento velmi nadějný a na svůj věk vyspělý hřebec oceněn zlatou kokardou.

Pátou předváděnou kategorií byly klisny narozené v roce 2021 a i v této výstavní třídě byla předvedena pouze jedna představitelka této věkové kategorie. Byla jí klisna Alisia po Almkonig majitelky Zuzany Volkové. I tato klisna byla hodnocena velmi dobře a jako nadějná klisna obdržela za svoji účast zlatou kokardu.  

V kategorii tří a čtyřletých klisen byly komisi předvedeny čtyři klisny. První předváděnou byla klisna Biolina po Sonnwendstein majitelky Zuzany Čápové. Jako druhá se na trojúhelníku předvedla klisna Fleur Lady po Almkönig majitele Miroslava Zabloudila. Třetí předváděnou byla klisna Rosaly po Stratos Pavla a Petry Studničkových a jako čtvrtá byla předvedena klisna Verona po Walzertraum majitelky Jany Prokešové. Všechny klisny byly opět pěknou vyrovnanou kolekcí a v rozhodování komise hrály roli pouze drobné detaily u jednotlivých klisen. Třetí místo získala klisna Verona, která zaujala pěkným pohybem. Druhé místo ve třídě obsadila klisna Fleur Lady, která rovněž předvedla pěkný prostorný pohyb. První místo v této kategorii získala klisna Rosaly, která tak obhájila loňské vítězství, a to zejména díky své harmonické stavbě těla a dobrému pohybu.

Poslední hodnocenou kategorií byli čtyřletí a starší koně, a i tato kategorie byla velmi pěkně obsazena a komisi se nakonec předvedlo pět klisen. První byla předvedena pětiletá klisna Ema po Armin-Q majitele Radovana Šurýna. Dále byla předvedena již dvacetiletá klisna Ganz po Angel-A majitelky Evy Ševelové. Třetí předváděnou byla pětiletá klisna Ofélie po Avalon chovatele a majitele Pavla Studničky. Dále jsme měli možnost vidět třináctiletou klisnu Andromedu po Abendstern, jejímž majitelem je IMOBA a.s. Praha a pátou a poslední klisnou, která byla na letošní výstavě předvedena byla třináctiletá Maraja po Anselazio jejímž majitelem je rovněž firma IMOBA a.s. Praha. Jako třetí v této třídě byla vyhodnocena klisna Ema, na druhém místě se pak i přes svůj vyšší věk umístila klisna Ganz a vítězkou této výstavní třídy se zaslouženě stala klisna Ofélie Pavla a Petry Studničkových.

Pavel a Petra Studničkovi z šampionkou Ofélií a vítězkou třídy RosalyNa závěr byly předvedeni vítězové všech jednotlivých tříd a komise vyhlásila vicešampiona a šampiona výstavy. Titul vicešampion výstavy byl pro letošní rok udělen hřebci Stefflovi majitelky Zuzany Čápové, který se jeví jako velmi nadějný i do případného chovu. Titulem šampionky se může od sobotní výstavy pyšnit klisna Ofélie chovatele a majitele pana Pavla Studničky z Vrchovan, která má velmi pěknou stavnu těla, zejména horní linii a předvedla pěknou mechaniku pohybu.

I když právě při zahájení výstavy se nad kolbištěm strhl pravý letní liják a silný vítr, který prověřil jak charaktery předváděných koní, tak odhodlání jejich vodičů, věříme, že všichni zúčastnění si akci užili a domů odjížděli spokojeni. Chtěli bychom všem zúčastněným chovatelům a majitelům poděkovat za jejich účast. Stejně tak patří velký dík i manželům Novákovým a jejich teamu ze statku Našiměřice, kteří se velmi dobře postarali o hladký průběh celé akce, krásné trofeje i věcné ceny a zajištění příjemného komfortu pro koně i jejich majitele. Poděkování patří také Vinařství Oulehla za poskytnutí věcných cen. Snad se tato akce již pevně usadila v kalendáři chovatelů a příští rok se v Našiměřicích opět sejdeme v podobném termínu a třeba i v ještě hojnějším počtu.  

Text: Radka Volková

Foto: Martina Kůstková

Další fotky najdete ZDE

P. S. Poděkování svazu patří také manželům Volkovým, kteří přípravě a hladkému průběhu výstavy věnovali velký kus času a energie!

Našiměřice 2023

Pavel a Petra Studničkovi z šampionkou Ofélií a vítězkou třídy Rosaly

Pavel a Petra Studničkovi z šampionkou Ofélií a vítězkou třídy Rosaly

 
Velkou radost z titula vicešampiona pro dvouletého hřebce Steffla měla jeho majitelka Zuzana Čápová

Velkou radost z titula vicešampiona pro dvouletého hřebce Steffla měla jeho majitelka Zuzana Čápová

 
Anabelle byla jednou z favoritek finálového kola, kde se vítězové tříd utkali o titul šampiona. Nako

Anabelle byla jednou z favoritek finálového kola, kde se vítězové tříd utkali o titul šampiona. Nako

 
Klisna Schalby Michaely Waldmanové získala druhé místo ve své třídě.

Klisna Schalby Michaely Waldmanové získala druhé místo ve své třídě.

 
Vítězka kvalitně obsazené třídy ročních klisen, Melody Star.

Vítězka kvalitně obsazené třídy ročních klisen, Melody Star.

 
 
8.8.2023 15:27:11 | přečteno 698x | werka
 

první sloupec

Adresa sídla:

U Hřebčince 479/2
Budějovické Předměstí
397 01 Písek

druhý sloupec

Adresa pro doručování:

Chrastavská 21
190 00 Praha 9
e-mail: werka@centrum.cz

třetí sloupec

ČSCHH je samosprávný, dobrovolný, nevládní a neziskový spolek, jehož účelem je rozvoj chovu koní plemene hafling v rámci čistokrevné plemenitby.

load