slide 01

slide 01

ČESKÝ SVAZ CHOVATELŮ HAFLINGŮ, z. s.

Vyhledávání

Inzerce

19.1.2023 Hřebeček Gina Avalon4

Prodej loňského hřebečka

Prodám hřebce narozeného 24. 5. 2022 po AVALON II z matky GINA. Očkovaný, odčervený, korektura kopyt. Cena 50 000.-  Při rychlém jednání možná sleva. Tel: 721 268 778

Celý článek
 

Nově licentovaní plemeníci budou přínosem pro český chov

Sterngold1

O uplynulém víkendu proběhla v Zemském hřebčinci v Písku licentace dvou nových plemenných hřebců, kteří mají potenciál pomoci posunout dál český chov haflingů. Jedná se v obou případech o hřebce importované z Rakouska a zároveň o koně u nás chybějící linie St, která v současnosti patří ve světovém chovu ke špičce.


Plemenný hřebec Sterngold (Sternwächter x Belsy) byl licentován již v roce 2018 a stal se dokonce vítězem tyrolského körungu a následně i třicetidenního testu (zkoušky výkonnosti). Po dva roky působil tento špičkový hřebec v plemenitbě v Belgii, odkud byl zakoupen do České republiky. Jeho hodnocení na körungu bylo v Ia třídě a komise se rozhodla toto hodnocení respektovat a udělit hřebci velmi vysokou známku 9,2 bodu. Hřebec vyniká ve všech ohledech, je v moderním typu s krásnou barvou a výrazem, má velice prostorný pohyb jak v kroku, tak klusu, harmonickou stavbu těla a vynikající stavbu končetin. Hřebec je tedy zařazen do akceleračního programu a chovatelům bude k dispozici formou inseminačních dávek.

Druhým předvedeným hřebcem byl čtyřletý Stryker (Stolzalm x Feenzauber), který se rovněž předvedl velmi pěkně a komise ocenila hlavně jeho velmi dobrou mechaniku pohybu, kde opět vyniká zejména v prostornosti kroku i klusu. I tento hřebec je ve velmi dobrém typu s harmonickou stavbou těla a má rozhodně potenciál přispět k tuzemskému chovu haflingů, což komise ocenila známkou 7,9 bodů. K dispozici bude v přirozené plemenitbě ve Vrchovanech.

Jsme velmi rádi, že se v letošním roce podařilo díky aktivitě soukromých chovatelů doplnit základnu plemenných hřebců a majitelé klisen mají v letošním roce skvělou možnost připustit klisny kvalitními a zároveň charakterními hřebci. Kompletní přehled plemeníků, kteří jsou v letošní sezóně dostupní, připravíme opět na našem webu.

Veronika Jenikovská
Foto Mišinda


Licentace Písek 2020

Stryker1

Stryker1

 
Sterngold2

Sterngold2

 
Stryker2

Stryker2

 
Sterngold1

Sterngold1

 
 
26.2.2020 8:39:49 | přečteno 1277x | werka

Diskuze

Do diskuze zatím nikdo nepřispěl.

 

první sloupec

Adresa sídla:

U Hřebčince 479/2
Budějovické Předměstí
397 01 Písek

druhý sloupec

Adresa pro doručování:

Chrastavská 21
190 00 Praha 9
e-mail: werka@centrum.cz

třetí sloupec

ČSCHH je samosprávný, dobrovolný, nevládní a neziskový spolek, jehož účelem je rozvoj chovu koní plemene hafling v rámci čistokrevné plemenitby.

load