slide 01

slide 01

ČESKÝ SVAZ CHOVATELŮ HAFLINGŮ, z. s.

Vyhledávání

Inzerce

21.1.2022 Screenshot 2022 01 05 12 54 37 305 com miui gallery4

Prodej dvouletého hřebečka

Prodám hřebečka haflinga, v dubnu mu budou dva roky. Pravidelně strouhaný, odčervený, očkovaný. Zvyklý na úvaz, silniční provoz, vlaky.
Matka Demina, otec Waldbach Obrok.
Cena 65 000,- . V ceně je zahrnuta i doprava do nového domova.

Více informací na mailu ivetka.zaloudkova@seznam.cz

Celý článek
 

Svod klisen a zkoušky výkonnosti Kuchařovice 2017

Domasov Lenfris

S velkým zpožděním a omluvou zveřejňujeme článek z prvního letošního svodu a zkoušek výkonnosti, který se uskutečnil v sobotu 10. 6. 2017 v Kuchařovicích u Znojma. Svodu se zúčastnily čtyři klisny českého chovu, dvě z nich následně úspěšně složily ZV. Komise hodnotila ve složení MVDr. Jaroslav Dražan, Hana Drábková a MVDr. Martina Kuthanová.

Nejlepší hodnocení a jako jediná z předvedených také zápis do HPK s celkem 7,4 bodu získala od komise tříletá klisna 52/510 Domasov Lenfris po hřebci Nefris, z matky Lentilka po Markýz. Majitelkou i chovatelkou klisny je paní Jitka Bednářová – Smíšková z Třebíče. Klisna je v dobrém užitkovém typu s pěknou hřbetní linií a prostorným pohybem.

Do PK byla se 6,8 bodu zapsána čtyřletá klisna 61/569 Odeta po hřebci N-Bonifác, z matky Bára po Berthol. Majitelem je Jan Brzobohatý z Brna. Klisna působí poněkud mohutnějším dojmem, nicméně je v požadovaném užitkovém typu, má dobrou stavbu těla a prostorný krok. Odeta složila úspěšně ZV v tahu s celkovou známkou 6,9 bodu.

Jen o dvě desetiny bodu méně, tedy 6,6 bodu a zápis do PK obdržela tříletá klisna 61/595 Polly-Josefkol po hřebci N-Bonifác, z matky Šárka po Michael. Majitelem i chovatelem je Zdeněk Musil ze Slavkova u Brna.  Klisna je mohutnějšího tělesného rámce, má dobrou stavbu těla a od komise získala vyrovnané hodnocení. Vzhledem k tomu, že následně složila ZV v tahu s celkovým hodnocením 7,7 bodu, mohla být ihned přeřazena do HPK.

Do PK s celkovým hodnocením 6,6 bodu musela být díky srážce jednoho bodu za bílé odznaky na končetinách zapsána čtyřletá klisna 67/949 Sofie po hřebci St-Largos, z matky Sindy po Neuling. Majiteli klisny jsou manželé Liškovi z Oder. Komise u této klisny zaujal dobře vyjádřený užitkový typ, velmi dobrá stavba těla i končetin a nejlepší mechanika pohybu z předvedených klisen.

MVDr. Martina Kuthanová


Kuchařovice

Sofie

Sofie

 
Odeta

Odeta

 
Domasov Lenfris

Domasov Lenfris

 
Polly Josefkol

Polly Josefkol

 
 
25.9.2017 18:54:46 | přečteno 1552x | werka

Diskuze

Do diskuze zatím nikdo nepřispěl.

 

první sloupec

Adresa sídla:

U Hřebčince 479/2
Budějovické Předměstí
397 01 Písek

druhý sloupec

Adresa pro doručování:

Chrastavská 21
190 00 Praha 9
e-mail: werka@centrum.cz

třetí sloupec

ČSCHH je samosprávný, dobrovolný, nevládní a neziskový spolek, jehož účelem je rozvoj chovu koní plemene hafling v rámci čistokrevné plemenitby.

load