slide 01

slide 01

ČESKÝ SVAZ CHOVATELŮ HAFLINGŮ, z. s.

Vyhledávání

Inzerce

19.1.2023 Hřebeček Gina Avalon4

Prodej loňského hřebečka

Prodám hřebce narozeného 24. 5. 2022 po AVALON II z matky GINA. Očkovaný, odčervený, korektura kopyt. Cena 50 000.-  Při rychlém jednání možná sleva. Tel: 721 268 778

Celý článek
 

Zimní posezení pro chovatele haflingů

Ukázka správného předvedení koní.

Dne 26. 2. 2022 proběhlo v Loděnicích na jihu Moravy neformální setkání chovatelů koní plemene hafling. Toto setkání jsme se rozhodli uspořádat hlavně pro ty, kteří nemají příliš zkušeností s chovem a předváděním koní, ale chtěli by do budoucna být aktivnější a hledají více informací o plemeni, o tom jak jej správně předvádět nebo jaké informace hledat.


Po velmi dlouhé a složité době, tak byla chovatelům nabídnuta možnost potkat se a zjistit některé pro ně snad užitečné informace. A chovatelé této příležitosti v hojném počtu i využili. Do Loděnic se jich nakonec v sobotu odpoledne sjelo rovnou 33, a to doslova z celé republiky.

Po zahájení setkání ve 13.00 v kulturním domě, se všichni účastníci přesunuli do blízké stáje, kde proběhlo postupné předvedení a představení všech klisen v majetku rodiny Ševelových a Volkových. Na klisně Atisse bylo následně účastníkům předvedeno, jak co nejlépe upravit koně před jeho prezentací na svodu či jiné chovatelské akci. Klisna byla poté ukázkově předvedena na tvrdém povrchu, i na předváděcím trojúhelníku, kde jsme se snažili účastníkům názorně vysvětlit, jak předvést svého koně co nejlépe a čeho se naopak při předvádění vyvarovat.

Poté se program setkání přesunul opět do kulturního domu, kde byla po malém občerstvení účastníkům promítnuta prezentace s informacemi o chovu, výsledcích svodů a zkoušek výkonnosti v minulých letech a s termíny těchto akcí plánovaných na letošní rok. Následně probíhala volná diskuze, kde jsme se snažili co nejlépe odpovědět chovatelům na všechny jejich dotazy.

Doufám, že se akce všem zúčastněným líbila a chtěla bych poděkovat své rodině a Českému svazu chovatelů haflingů za pomoc a podporu, díky které mohla tato akce úspěšně proběhnout. A věřím že bude zúčastněným impulsem k jejich další chovatelské práci.

text: Radka Volková
foto: Zdeněk Tříletý

P. S. Svaz velmi děkuje pořadatelům - rodině Volkových a Ševelových, za uspořádání této úspěšné akce!


2022 Zimní posezení

Po drobném občerstvení byly chovatelům představeny výsledky chovatelských akcí v předešlých letech

Po drobném občerstvení byly chovatelům představeny výsledky chovatelských akcí v předešlých letech

 
Ukázka správného předvedení koní.

Ukázka správného předvedení koní.

 
Předvedení koně může výrazně ovlivnit výsledné hodnocení.

Předvedení koně může výrazně ovlivnit výsledné hodnocení.

 
Účastníkům byla vysvětlena také správná úprava haflingů.

Účastníkům byla vysvětlena také správná úprava haflingů.

 
 
4.3.2022 17:00:20 | přečteno 841x | werka
 

první sloupec

Adresa sídla:

U Hřebčince 479/2
Budějovické Předměstí
397 01 Písek

druhý sloupec

Adresa pro doručování:

Chrastavská 21
190 00 Praha 9
e-mail: werka@centrum.cz

třetí sloupec

ČSCHH je samosprávný, dobrovolný, nevládní a neziskový spolek, jehož účelem je rozvoj chovu koní plemene hafling v rámci čistokrevné plemenitby.

load