Představujeme české zástupce na ME haflingů 13

Armani z Kačákovy Samoty / Radka Turčynová

Parkur, starší koněArmani je sedmiletý valach po hřebci Artist-L a z matky Ecaterina. Byl pořízen v jeho necelých dvou letech manželi Lekešovými na hobby sport. Do jeho pěti let byl využíván na vyjížďky do přírody a zřídka do lesa. Brzy se ale ukázalo, že Armani je hodně dopředný kůň, kterého baví jakákoliv práce, a je škoda toho nevyužít. Proto se majitelé rozhodli najít vhodného trenéra, který by se jim věnoval a připravil je na licenci a následně na závody. Po dlouhém hledání našli trenérku, která vyhovovala jak majitelům, tak i koni, Radku Turčynovou.

Radka působí ve Zlínské oblasti již řadu let. S koňmi Azat, Romeo Jospo a Veronica Jospo se stala mistryní této oblasti jak v drezuře, tak i v parkurovém skákání.Získala spoustu umístění a každoročně byla s těmito koňmi oceňována i v žebříčku Středomoravské jezdecké ligy. K jejím životním koním patřil i české drezurní veřejnosti známý Trevis Jospo, kterého sedlala v jeho čtyř a pěti letech, než přešel do rukou Fabrizia Sigismondiho. Slavili spoustu úspěchů u nás i na Slovensku a zúčastnili se finále KMK v jeho pěti letech, kdy obsadilišesté místo.

Z důvodu následného otěhotnění majitelky koně, byl Armani svěřen přímo do rukou trenéryk Radky, která se s ním minulý rok zúčastnila šampionátu v Pardubicích. Byl převezen do její stáje, aby spolu postupně sbírali zkušenosti s cílem zúčastnit se mistrovství Evropy v Rakousku.