Představujeme české zástupce na ME haflingů 17

Art + Amaranth / Lucie Čermáková

Drezura, starší koněLucie Čermáková sedlá na ME hned dva plemenné hřebce, se kterými má splněnou kvalifikaci v soutěžích drezury v otevření třídě pro starší koně. S tréninkem jí pomáhá Pavel Liška, který je zároveň jejím partnerem a majitelem jednoho z hřebců. Pojďme si je představit.

Letos šestiletý plemenný hřebec 2439 Art je první licentovaný syn plemenného hřebce Artista-L, který se též zúčastní ME. Art prozatím v chovu nepůsobí, jelikož se věnuje sportovní přípravě. Díky tomu má na kontě několik umístění. Jeho nejcennější je vítězství v roce 2017 v Pardubicích, kde získal titul mezinárodního šampiona a zároveň vyhrál MČR v kategorii mladých koní. V tu dobu se také zúčastnil mezinárodní výstavy, kde získal třetí místo a zároveň titul šampiona českého chovu mezi plemennými hřebci. V letošním roce postoupil o kategorii výš k šestiletým a starším koním, a na MČR ve Vrchovanech vybojoval se svou jezdkyní Lucií Čermákovu třetí místo. 

AmaranthO rok starší plemenný hřebec 2038 Amaranth majitele Františka Volka z Loděnic na jižní Moravě po italském hřebci Ajax – G naopak působí v chovu již od svých čtyř let, a to formou přirozené plemenitby. Na svém kontě již řadu kvalitních potomků – jedna z jeho dcer se již umístila na mezinárodní výstavě v Pardubicích v roce 2017 v početné konkurenci nejmladší třídy jako druhá. Kromě povinností plemeníka se Amaranth účastní i drezurních soutěží. V roce 2016 se s jezdcem Pavlem Liškou stal vicemistrem republiky v kategorii mladých koní na Mistrovství republiky v Pardubicích. V témže roce se rovněž umístil na třetím místě v anketě o nejkrásnějšího koně všech plemen chovaných v České Republice. V roce 2017 se umístil již mezi šestiletými a staršími koňmi na Mistrovství republiky v Pardubicích s jezdkyní Eliškou Orctovou na pátém místě mezi českými koňmi. V letošním roce se Amaranthovi podařilo s Pavlem Liškou obhájit páté místo na MČR ve Vrchovanech a dokončit tak splnění kvalifikace na ME.