Přijeďte se podívat na dva nové hřebce na výběr do Písku!

Srdečně zveme všechny chovatele na výběr plemenných hřebců, který se uskuteční v neděli 23. února v areálu Zemského hřebčince v Písku. V letošním roce se zde představí dva noví importovaní hřebci, kteří budou v případě uchovnění k dispozici chovatelům ještě tuto sezónu. Třetí hřebec se zde objeví na přehodnocení v šesti letech. Doporučujeme tuto akci k vaší pozornosti, pokud vybíráte plemeníka pro své klisny!

V Písku budou kromě plemenného hřebce Waldbach Obrok, který bude předveden pro standardní přehodnocení v šesti letech a udělení definitivního výběru a působit bude na stanici v jižních Čechách, k vidění také dva nadějní hřebci importovaní z Rakouska (oba s nulaprocentním podílem arabské krve).

SterngoldPrvním z nich je již licentovaný tyrolský plemeník Sterngold po otci Sterwächter (ten má již více než 20 licentovaných synů) a z matky Belsy po Wolfgang, která získala cenné 3. místo na Světové výstavě 2010. Sterngold byl vítězem tyrolského körungu v roce 2018 a vítězem 30denního testu (zkoušky výkonnosti pod sedlem a v zápřeži). Následně působil v plemenitbě v Belgii, odkud byl aktuálně zakoupen do České republiky. 


Druhým potenciálním přírůstkem do nabídky pro chovatele haflingů je čtyřletý hřebec Stryker, který byl importován z Rakouska. Je potomkem tyrolského plemeníka Stolzalma, který má mnoho úspěšných potomků v Rakousku a matky Feenzauber po Walzertraum. Stryker

Oba hřebci tak do České republiky přinesou potřebné St a W linie, které jsou aktuálně ve světě špičkou a u nás se zatím objevovaly spíše s importem klisen ze zahraničí. 

Program výběru hřebců, který bude probíhat v hale zemského hřebčince, začne v 10,00 právě haflingy. Ještě před tím budou všichni tři hřebci předvedeni komisi na chodníku mezi stájemi pro posouzení pohybu na tvrdém podkladu. Měření a další posouzení již proběhne v hale, kam jste srdečně zváni!

Veronika Jenikovská