Výsledky körungů v Rakousku a Itálii

Zatímco u nás ještě čekáme na licentaci nových plemeníků, v Rakousku a Itálii už mají chovatelé jasno, jaká mladá krev bude letos k dispozici. Körungy v jižním i severním Tyrolsku a rakouský körung jako obvykle proběhly na přelomu ledna a února.
Nejlepší plemeníci rakouského výběru ARGEJako první proběhl výběr hřebců ARGE, který se konal v hřebčíně Stadl Paura. Bodovala zde linie A – vítězem körungu se v konkurenci celkem 19 účastníků stal Aladin po Atlantic a rezervešampionem pak Adrian-W po otci Alaba. 
Výsledky a fotky z této akce najdete ZDE

První únorový den navázal körung v Itálii, kde měli diváci možnost vidět celkem 14 hřebců. Mezi nimi se šampionem stal držitel mezi haflingy celkem netradičního jména Bananajou, který je synem plemeníka Bolera. Druhé místo obsadil Steinprinz po Steintänzer.
Výsledky a fotky z italské Egny najdete ZDE 

Dva nejlepší hřebci körungu v Jižním TyrolskuV tyrolském Ebbsu se körungu zúčastnilo celkem devět hřebců z ročníku 2017, kteří strávili uplynulá dvě léta na almech. Jako vítěze vybrala komise Arkina po otci Amerigo, druhé místo získal Wotan po plemeníku Wulkanovi.

Výsledky a foto jsou dostupné ZDE

Veronika Jenikovská