Uchovněn Avalon II - syn světového vítěze

Tuto neděli byl na společném výběru v Písku uchovněn hřebec, který se narodil jako Alpenbär Obrok na Farmě Sixta. Tento potomek tyrolských rodičů Avalona a Marliany bude působit jako plemeník už pod novým jménem Avalon II ve Vrchovanech.

nar. 3. 5. 2017
o: Avalon, m: Marliana (Stiglmar)
další informace v seznamu hřebců
 

Otec nově uchovněného hřebce Avalon je synem jednoho z nejslavnějších haflingských plemeníků Amadea, který v roce 2000 vyhrál světovou výstavu v Ebbsu. V roce 2001 v Ebbsu se Avalon stal vítězem körungu mladých hřebců a také rezervním vítězem výstavy hřebců. Následně absolvoval výkonnostní zkoušky s vynikajícím výsledkem 8,6 bodu. V roce 2005 se stal vítězem třídy na Světové výstavě v Ebbsu. Avalon působil v plemenitbě v Tyrolsku celých 9 let, kde připustil téměř 400 klisen.
Od června 2011 působil na Slovensku a od roku 2013 pak byl k dispozici českým chovatelům v přirozené plemenitbě.

Tyrolská klisna Marliana po otci liz. 178/T Stiglmar je matkou několika kvalitních dcer včetně světové vítězky z roku 2010, a sice klisny EL 18139/T Monalisa – Marietta (po liz. 101/T Amadeus). Sama Marliana dokázala ještě ve svých 17 letech porazit na speciální výstavě haflingů všechny chovné klisny, a to i výrazně mladší, a získat titul vítězky třídy.

Avalon II, který bude v letošní sezóně k dispozici ve Vrchovanech, je hřebec moderního typu s velmi pěknou hlavou, krkem a přední částí těla. V pohybu komise ocenila zejména jeho prostorný krok. V celkovém hodnocení získal známku 7,9 bodu a budeme se těšit na jeho předvedení při zkoušce výkonnosti.

Záznam z uchovnění Avalona II najdete zde (cca od času 55:00): VIDEO VÝBĚR PÍSEK

Veronika Jenikovská
Foto: Martina Kůstková