Představujeme soutěžní dvojice na ME 2021 - 4. díl

Abychom stihli všechny představit, musíme sebou trochu hodit, takže tady máte další nadějnou dvojici pro letošní evropský šampionát. Palce jí můžete držet v soutěžích parkuru!

Wunja a Kristýna Mrzenová – parkur starší koně 

Wunja je 11letá klisna, která má na svém kontě nespočet úspěchů z drezury, všestrannosti, ale především z parkuru.

Začínala v drezurních soutěžích, v roce 2015 získala výborné 8. místo mezi mladými koňmi na Mistrovství Evropy haflingů v Itálii, o rok později se stala šampionkou ČR v drezuře. Následně byla připravována do soutěží ve všestrannosti a skocích, kde v roce 2017 získala titul mistra ČR ve všestrannosti.

Od roku 2018 je v rukou jezdkyně Kristýny Mrzenové, se kterou se již v tomto roce účastnila ME haflingů v parkuru kategorie starší koně, v níž plánuje startovat i na letošním Mistrovství Evropy haflingů 2021.

Wunja i Kristýna za tyto tři roky ušly dlouhou cestu a nyní se suverénně pohybují v soutěžích stupně ZL s velkými koňmi, kde předvádí bravurní výsledky. Velkou zásluhu na těchto výsledcích má i trenér Václav Horký, který již řadu let předává Kristýně své bohaté zkušenosti z parkurového ježdění. A samozřejmě Wunja sama, protože jak říká Kristýna – „Wunja není normální kůň, Wunja je nadpozemská.“ :-)