Představujeme soutěžní dvojice na ME 2021 - 8. díl

Pokaždé máme obrovskou radost, když se na soutěžích s haflingem ukáže někdo úplně nový. Letos se takto vynořila jedna šikovná drezurní dvojice, které se podařilo během jediného společného roku splnit kvalifikaci na Mistrovství Evropy!

Athos a Sára Kosmáková – Drezura otevřená

Sára Kosmáková začala drezurně jezdit od roku 2017 s koněm Ronaldo, se kterým získala bronzový odznak. Předtím se od malička věnovala skokovému sportu, kde rovněž dosáhla na bronzový odznak a zúčastnila se několikrát mistrovství republiky.

Athose koupila rodina loni v květnu a během jednoho společného měsíce byli se Sárou schopni jet na závody, které sice nedopadly moc dobrým výsledkem, ale postupně se výkony pilovaly a posouvaly dál a dál. Nyní se Athos bez problémů dokáže vyrovnat velkým koním v soutěžích L.

Z vyprávění od lidí byl Athos pěkný rošťák, ale pro Sáru je to zlatý kůň se zlatým srdcem. Cení si jeho pracovitosti, díky které se v letošním roce může tato dvojice zúčastnit takového velkého šampionátu, kde se bude snažit získat co nejlepší umístění.